Çinliler’den Frigya’ya yoğun ilgi

13’üncüsü düzenlenen Travel Turkey İzmir Fuarı’nda Afyonkarahisar stantları Çinlilerin yoğun ilgisini görüyor. Çinlileri standa çeken durum ise Frigya Vadileri oluyor.

Önceki gün kapılarını 13’üncü kez açan Travel Turkey İzmir Fuarı turizm sektörünü bir araya getirmeye devam ediyor. 45 ülkeden katılımın olduğu fuarda gerçekleşen ikili görüşmeler ile Türkye’nin 2020 turizm gelirlerinin artırılması hedefleniyor. Afyonkarahisar’da turizm pastasından kendisine düşecek payı artırmak için Visit Afyon ve Frigya stantlarında yoğun çalışma gerçekleştiriyor. Fuarın ilk günü olduğu kadar ikinci günüde Afyonkarahisar stantları yoğun ilgi gördü. En fazla ilgiliyi Çinli turizm acente firmalarının temsilcileri gösterdi.

FRİGYA İLGİLERİNİ ÇEKTİ

Binlerce yıllık geçmişi ile Friglerin kayaları oyarak inşa ettiği yerleşim yerlerinden olan Frigya Vadileri’ni merak eden Çinlilere Visit Afyon ve Frigya stantlarında Afyonkarahisar Valiliği Tanıtım Ofisi Koordinasyonunda bilgiler verildi. Kaya yerleşim alanlarına bir hayli ilgi gösteren Çinli turizmciler, bölgeyi keşfetmek istediklerini dile getirdi.

Fuar 7 Aralık’a kadar devam edecek.

06.12.2019 Basın Bülteni

admin

Next Post

1948 Afyon Davası: Bediüzzaman’ı ilk defa böyle ağlarken gördüm

Cum Ara 6 , 2019
TweetlePaylaşPinPaylaşPaylaş0 Paylaşımlar Yapılan olanca zulme rağmen Bediüzzaman Said Nursi kaçmadı… Devlete isyan etmedi… Devleti ele geçirme planları da yapmadı… Hiç kimseye beddua etmedi… Milletin ızdırabı karşısında şefkatle ağladı… Hakkını da helal etti… Çilelerle dolu ömrü insanlığın salahına dualarla geçti… Onun maksadı insanların imanla kabre girmesiydi… Bu uğurda 6 bin sayfalık […]