KARAYOLLARI ARAZİSİ MÜJDESİ
Bu Haber 26 / Aralık / 2011 Tarihinde Yayınlandı

Soluk’tan Karayolları arazisi yorumu:

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Habib Soluk, Afyonkarahisar’daki 31’inci Karayolları Şube Şefliği’nin arazisinin başka bir yere taşınacağını açıkladı. Soluk, seçimlerden önce Ulaştırma Bakanı göreviyle Afyonkarahisar’a geldiğinde taşınma şartını “altyapının Belediye tarafından karşılanması” şartına bağlamıştı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Habib Soluk, Korel Termal Otel’de yapılan “Afyonkarahisar’ın Ulaşım Sorunları” toplantısında Afyonkarahisarlıların uzun zamandır beklediği müjdeyi verdi. Karayolları 31’inci Şube Şefliği’nin şehrin ortasında kaldığını belirten Soluk, “Şehrin ortasında bir şube şefliğimiz var. Sayın Bakanımızın talimatlarıyla biz burayı ‘emriniz olur’ diyerek terk ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın herhalde imarla ilgili bir çalışması var. Onu düzenlediğinde biz orayı Hazine’ye veri-yoruz. Daha önce bizim oradaki yapılarımızı “Belediye Başkanımız yapsın’ diye düşünürken, Sayın Bakanım, ‘İşinize bakın, belediye bir şey yapamaz’ dedi. Biz de ‘emriniz olur’ dedik, tası tarağı alıp gideceğiz Sayın Bakanım” ifadelerini kullandı.

“Mevcut altyapı yapılırsa…” demişti

Soluk, 12 Haziran 2011’deki genel seçimlerden önce Afyonkarahisar’ı Ulaştırma Bakanı sıfatıyla ziyaret etmiş ve sorulan bir soru üzerine “Takas olabilir mi? Nihayetinde bir ticarettir, pazarlıktır. Takas yaparız, ancak bize tahsis edilecek hazine arazisi üzerinde mevcut bulunduğumuz konumdaki yapıları yapıp altyapısıyla birlikte bize teslim etmek kaydıyla böyle bir takasa gidilebilir” demişti.

Yatırım boyutu ciddi rakamlara ulaştı

Öte yandan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Habib Soluk, Afyonkarahisar’daki yatırım miktarının da önemli bir boyuta eriştiğini bildirdi. Soluk, şöyle konuştu:

“Bizim Afyonkarahisar’da il sınırları içinde Ulaştırma Bakanlığı olarak 1.6 milyar lira yatırımımız var. 1994’ten 2003’e kadar karayollarında Afyonkarahisar il sınırlarına yapılan toplam yatırım 265 milyon, 1 Ocak 2003’ten 2012’ye kadar karayollarının yaptığı rakam 1 milyar 105 milyon. Sadece 2010 yılında harcadığımız rakam 312 milyon liradır. Önceki 9 senenin toplamının bir buçuk katı daha çok yatırım yapmışız.” (Kocatepe)

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Yorum Yapmaya Ne Dersiniz


||||| Haberlerimizin kaynaklari ||||| afyonhaber.com , haberler.com , sondakika.com , gazete3.com , gazete3.com.tr , afyonhisar.com , kocatepegazetesi.com , afyonturkeli.com , kurtulusgazetesi.com.tr , karahisar.com.tr , 03haber.com , 03haber.net , zaman.com.tr, milliyet.com.tr Sitemiz Ticari Bir Kurulus degildir. HABERLER HALKIN HABER ALMA OZGuRLuGu icin ALINMAKTADIR. HABER KAYNAGI OLAN BUTUN SiTELERE TESEKKUR EDERIZ... afyonhaber afyon haber afyonkarahisar afyonkarahisarhaber afyonnews afyongazete kanal3 kanal 3 03haber 03afyon afyon03 karahisar tv gazete gazeteler haberler haberleri gazeteleri güncel gazete3 gazete 3 kocatepe gazetesi türkeli odak kurtuluş anahaber afyonhaber.com belediyesi belediye çay bayat emirdağ salar sulun susuz erkmen gundem termal kaplica mermer sucuk mermer sandıklı bolvadin sinanpasa dinar